Radosti na každý deň


Skvelý vynález
Ak vás doteraz nič neprinútilo vstať od televízora či od počítača a behať, tejto vecičke sa to iste podarí! Získate nevyčerpateľný zdroj energie pre svoj mobil a zároveň spravíte niečo pre svoje zdravie. Kým sa hýbete, zariadenie pripnuté na vašom tele vychytáva kinetickú energiu, premieňa ju a ukladá ako „šťavu“ pre každé USB zariadenie. Nabíjačka Ampy nabíja rovnako rýchlo ako elektrická zásuvka a spolu s aplikáciou vám prezradí, ako dlho a intenzívne sa musíte hýbať, aby ste telefón nabili, ale aj koľko kalórií pri tom spálite. Snáď sa začne predávať už na jar budúceho roka.

myšlenka

Čo prezrádza esemeska?
Dostávanie a posielanie zamilovaných a pozitívnych esemesiek patrí k spokojnému vzťahu. Ak správy len dostávate, ale nevraciate, svedčí to o vašej nespokojnosti. No ak žena písmenami vyjadruje zlé správy, je nestabilná a nešťastná – ruky preč. Odhalila to Lori Schadová a Jonathan Sandberg z amerického Utahu.

Bublinky bez vytáčania
V lete pijete od smädu, ale v zime oceníte, keď má nevyhnutná voda aj nejaký bonus. Bublinky, po ktorých vám tak príjemne vytrávi aj ťažší sviatočný obed. „Výrobník sódy“ sa postará o chutnejší pitný režim. Oproti starším modelom už fľašu uchytí aj bez skrutkovania a sám si ju aj zdvihne. Výrobcovia dávajú záruku šesť rokov a niekde ho kúpite aj s dvoma fľašami a dvoma sirupmi. Spolu vás to vyjde na okolo 80€.

Ráno buďte silní
Budík v tvare činky vás zaručene preberie a vybudí k činnosti aj vaše svaly. Veď viete, čo sa robí s činkou! Takýto budík vyzerá presne ako menšia jednoručná činka čiernej farby, pričom na boku má digitálny displej s časom. Kúpite ho za 13€.

činky

Počítačový priateľ
Vysoký tlak nebolí, no o to ľahšie vás pripraví o život taký, aký ho máte radi. Poškodí vám srdce, mozog, obličky, oči… Hypertenziu odhalí len meranie. Hoci aj domáce, ak je zaručene presné. Tlakomer Tensoval duo control Hartmann-Rico kombinuje dve metódy merania, vďaka čomu ho nezmätie srdcová arytmia. Súčasne meria aj pulz. Má intuitívne ovládanie, čitateľný displej, veľké tlačidlá, zvukové upozornenia, vedie profily dvoch osôb a do pamäte zloží dvakrát po šesťdesiat nameraných hodnôt. Navyše, komunikuje s počítačom prostredníctvom USB kábla a s aplikáciou vyhodnocuje merania. Jeho cena sa pohybuje okolo 116€.