Nech vás vyššia cena hliníkových okien neodradí

Nie každý sa uspokojí s obyčajnými oknami. Pribúdajú majitelia budov a domov, resp. spotrebitelia, ktorí si uvedomujú, že investícia do okien je vlastne investovanie do prvku, ktorý budú používať niekoľko desaťročí a preto požadujú tú najvyššiu kvalitu. Odolné vlastnosti rámov a základnou požiadavkou sa stáva tiež atraktívny dizajn.

budova, okná

A v tomto prípade je zaujímavou, či vlastne takisto odporučenou voľbou hliník, aj keď je pravda, že hliníkové okná cena môže spotrebiteľa naopak pohnúť k tomu, aby hľadal lacnejšie alternatívy, teda napríklad okná z plastu. Hliník má však svoje nepopierateľné kvality a je pravda, že v súčasnosti sa predajnosť hliníkových okien začína vyrovnávať tým doteraz najpredávanejším, teda plastovým.

Plastové sú obľúbené predovšetkým kvôli svojej relatívne nízkej kúpnej cene. O to viac napríklad v prípadoch, ak sa v bytovke zbierajú peniaze na inštaláciu nových okien. Ale samozrejme prístupná cena je lákadlom aj pre majiteľov rodinných domov. To ale ešte neznamená, že by bolo plastové okno nejaký „šmejd“, to nie. Má totiž kvalitné izolačné vlastnosti, solídny dizajn a životnosť asi 30 rokov.

veľké okno, posteľ

Ale okná, čo majú hliníkové rámy skrátka poskytujú niečo extra. Hliník je veľmi univerzálny a odolný materiál a ide o najlepšiu voľbu rámov v prípade, ak napríklad chcete sklenené výplne väčších rozmerov. Práve v týchto situáciách poslúžia najlepšie tieto rámy, ktoré však majú aj ďalšie oceniteľné vlastnosti. K ním sa radí napríklad skutočne vysoká životnosť, hliníkové okno dokáže vydržať doslova jedno storočie (80 až 100 rokov) a to napriek nenáročnej údržbe. Práve tu teda naozaj platí, že okná budú dlhodobou súčasťou vášho domu, resp. budovy.

  • K plusovým stránkam hliníkových okien tak môžeme už teraz zaradiť univerzálny a nadradený dizajn, vysokú životnosť, plus nenáročnú starostlivosť.