Kvalitné antialergické matrace.

Dnes ešte medzi niektorými skupinami zákazníkov v predajniach s matracmi prevláda názor, že pružinové matrace patria už iba minulosti. Tento názor je spojený so skúsenosťami najmä skôr narodených klientov, ktorým sa ešte aj dnes sníva o vŕzgajúcich pružinách v starých vyležaných matracoch. No aj keď dnes už medzi pružinové matrace radíme aj vysokokvalitné taštičkové matrace s veľkým množstvom maličkých pružín, niektorí klienti sa postupne vracajú aj ku klasickým pružinovým matracom.

kvalitný spánok

Jadro matraca klasických pružinových matracov Segum tvoria veľké Bonell pružiny, ktoré sú na rozdiel od minulosti vyrobené z vysokokvalitných materiálov. Takže ani po rokoch sa ich majitelia nemusia obávať nepríjemného vŕzgania alebo hrdzavenia týchto komponentov. Tieto matrace sú väčšinou doplnené vrstvami peny na povrchu matraca, ktoré zaručujú príjemné a pohodlné spanie. No a v kombinácii s Bonell pružinami tak ponúkajú takéto pružinové matrace veľké množstvo výhod, ktoré ocenia určité skupiny zákazníkov. V prvom rade ide o fakt, že tieto matrace sú maximálne vzdušné.

posteľ

Prečo je vzdušnosť matraca výhodná?

Jedným z najväčších problémov všetkých matracov je skutočnosť, že po čase vo svojom vnútri nahromadia množstvo roztočov a rôznych mikroorganizmov. Tieto potom spôsobujú hlavne ľuďom trpiacim na rôzne alergie nemalé problémy. A spomínané mikroorganizmy sa rozmnožujú v priestoroch, kde je dostatočné teplo a vlhkosť. Teplo matracu dodávame počas spánku a vlhkosť sa tam dostáva z nášho potu alebo okolitého vzduchu. A keď sa takýto matrac nevetrá, tak mikroorganizmy tam majú výborné podmienky na množenie a spôsobujú problémy. No jadro pružinových matracov je tvorené z veľkej časti vzduchom, ktorý tak má možnosť cirkulovať a je veľmi efektívny v boji s mikroorganizmami a alergénmi.

Pružinové matrace majú aj veľmi dlhú životnosť, takže ak je pre vás táto ich vlastnosť dôležitá a navyše trpíte alergiami, tak tieto matrace budú pre vás tým správnym riešením.