Krása osobnosti

Mnoho ľudí (najmä mužov) si myslí, že keď je žena krásna, znamená to že má krásne lesklé vlasy, pekne namaľované pery, čistú a žiarivú pokožku, dokonalú postavu a sexi, čisté oblečenie. Krása, vo svojom pravom slova zmysle, pre mňa osobne je niečo oveľa, oveľa viac.

dívka

Tiež si myslia, že ženy chcú byť krásne a páčiť sa len z jediného dôvodu, chcú zvádzať mužov, páčiť sa im – a možno to tak aj u väčšiny žien je, neviem, pretože mojou podstatou krásy je najmä páčiť sa sama sebe a krása vo svojom pravom slova zmysle pre mňa predstavuje skôr čistotu a pravú osobnostnú krásu.
Keď má človek krásnu čistú dušu, alebo sa aspoň snaží ju takú mať a robí pre to niečo, to je skutočne krásny človek. Samozrejme že, ženy ktoré sa v piatok večer chystajú na večeru s priateľom, maľujú sa, a češú si vlasy sa mu chcú páčiť – nie je to však ani zďaleka jediný dôvod prečo to robia.

Krása nie je len drahá kozmetika a pekné oblečenie (aj keď samozrejme nič z toho nie je na škodu) všetko sú to krásne veci, ktoré nás robia svojím spôsobom tiež krásnymi a vedia skutočne veľmi krásne pozdvihnúť skutočnú, nezanedbateľnú krásu ak sa v nás skutočne ukrýva, avšak nie je to všetko – vlastne to je veľmi málo, pretože je to iba škrupinka, pozlátka, ktorá skrýva a aj by mala odhaľovať to podstatnejšie pod ňou.

spánek

Pretože ani najkrajšia žena sveta, nie je dostatočne pekná, ak má zlú trpkú a zákernú osobnosť, naopak, žiadna žena nie je škaredá, ktorá má v sebe veľmi veľa dobra, lásky a úcty. Každá žena by sa však mala usilovať byť krásna, každý človek by mal. Krása je všetko to dobré okolo nás, neškatuľkujme ju, krása je starať sa o seba, starať sa o iných, milý nežný úsmev, pohladenie, či milé slová, ale aj letná grilovačka alebo piknik, čas strávený s našimi najbližšími s rodinou, priateľmi alebo životnou láskou, prechádza v lese, ale aj nedeľný oddych na pohovke.