Jas a slnko vo vlasoch

Aktuálne módne trendy udávajú mladistvý tón a ten úzko súvisí s farbou vlasov. Preto nielen prirodzené blondínky vyhľadávajú prípravky na šetrné zosvetlenie vlasov, ktoré je módne a prirodzene omladzuje. Dodáva tvári jas, mladistvosť a podporuje dobrú náladu a vyžarovanie.blond vlasy.jpg

Tipy z prírody

Medzi najznámejšie prírodné prípravky a stylingy patria:

  • Med – obsahuje rovnakú látku, aká sa nachádza v chemických prípravkov – peroxid vodíka. Ten vzniká pôsobením enzýmov v mede a je vytvorený  z glukózy a kyslíka. Aj odborníci odporúčajú výživnú kúru, ktorá pozostáva z medu a  kondicionéra. Takto pripravenú hmotu si naneste na vlasy, zabaľte ich do teplého uteráka a nechajte pôsobiť čo najdlhšie. Vlasy si potom dokonale umyte. Určite budete milo prekvapení výsledkom.
  • Harmanček – všeobecne známa rastlinka na zosvetlenie vlasov najmä pre blondínky. Je vhodná aj pre tmavovlásky – dodá im žiarivé a lesklé odtiene. Zároveň dodá vlasom výnimočný lesk. Výsledok sa prejaví po viacerých použitiach.
  • Citrón – obsahuje ovocné kyseliny. Tieto povrchovo otvárajú jemné vlasové puzdro a postupne narúšajú pigment, čím vlasy zosvetľujú. Vhodné je jeho použitie spoločne so šampónom, aby sa vlasy príliš nevysušili.
  • Ocot – najmä jablkový ocot je mimoriadne účinný. Ideálne je jeho riedenie s vodou v rovnakom pomere s vodou. Takto pripravený roztok by mal pôsobiť približne 15 minút vo vlasoch. Vlasy budú pekne lesklé a s výsledkom budete spokojní.

vlasy blond.jpg

  • Slaná voda – priam ideálny spôsob zosvetlenia vlasov. Aj morskú vodu si viete pripraviť doma – stačí malá hrsť soli, ktorú zmiešate s vodou a privediete k varu. Túto tekutinu si po vychladnutí jemne votrite do vlasov a nechajte chvíľku pôsobiť. Vlasy si potom dokonale ošetríte kondicionérom.
  • Vitamín C – je ideálny prostriedok pre vlasovú výživu a zároveň aj prírodným prostriedkom na zosvetlenie vlasov. Je potrebné jemne rozdrviť približne 8 tabletiek vitamínu C a zmiešať so šampónom. Ten pravidelne používať na umývanie vlasov. Výsledok je okamžitý.

Súčasný trend je návrat k prírode. Stačí ho nasledovať aj pri farbách a stylingoch na vlasy.