Estetické a funkčné balkónové zábradlie

Priestranný a dokonale bezpečný balkón je neoddeliteľnou súčasťou budov. Plní viacero funkcií naraz, v obytných domoch a bytoch nám poskytuje oázu súkromia na čerstvom vzduchu, v administratívnych budovách dotvára architektúru stavby.

Pre naše bezpečie je vždy dôležité kvalitné zábradlie.

Balkonove zabradlie splní požiadavky aj najnáročnejších klientov. Spája v sebe nielen bezpečnostnú funkciu, ale zároveň je aj estetickým doplnkom. V ponuke je viacero možností prevedenia – z dreva, skla, hliníkové, pozinkované alebo nerezové. Je vyrobené patentovanou technológiou a z materiálov, ktoré odolávajú vonkajším poveternostným vplyvom. V súčasnosti sú nebezpečné tzv. „kyslé dažde“, ktoré rozrušujú povrch exteriérovýck prvkov. Balkonove zabradlie odoláva aj týmto vplyvom. Jeho údržba je nenáročná, postačí Vám handička s leštiacim prípravkom, ktorý vyzdvihne eleganciu zábradlia.

balcony-4539184_640

Aj v minulosti boli zábradlia na balkóny ozdobným prvkom budov. Malebné balkóny plné nádherne kovaného zábradlia s ornamentami dnes nahrádzajú moderné riešenia. Lepšie vystihujú aktuálnu dobu a sú takisto elegantné a nadčasové. Ich výplne sú dnes prevažne sklenené. Sú vyrobené zo špeciálneho skla, ktoré je bezpečné a dostatočne odolné. V ponuke je matné mliečne alebo číre prevedenie. Majú dlhú životnosť a ich údržba je jednoduchá.

terrace-2199640_640

Vzhľad balkónového zábradlia je potrebné zjednotiť s celkovou architektúrou. Odborníci Vám poradia a pomôžu. Mať kvalitné a bezpečné balkónové zábradlie je prvým predpokladom pre úspešnú kolaudáciu. Aj preto sa pri ich inštalácii vždy poraďte s expertami.

K balkónovému zábradliu je vhodné zladiť aj doplnky – ako napríklad držiaky na kvety, krmítka pre vtákov a podobne.

Poctivá montáž, zameranie a vypracovanie ponuky na mieru sú samozrejmosťou. Cena prevedenia záleží od použitého materiálu – použitie nerezovej ocele patrí medzi najdrahšie. Ak sa ale rozhodnete pre túto variantu, oceníte jej dizajn, funkčnosť a životnosť.

Všeobecne platí, že kvalitné balkónové zábradlie určite oceníte.